"Podívej se dovnitř"

celodenní prožitkový seminář tance a malování

Otevře díky své podstatě emoce a pocity. Probudí k činnosti jiný druh vnímání a odbourá napětí, které v sobě uchováváme.

Intuitivní tanec uvolní mysl a technika volné malby dá následně prostor k zachycení vjemů ukrytých v hlubší sféře nás samých. Nic nepřikazujeme, nehodnotíme ani neučíme jak se má tančit a malovat, člověk již od přírody vše umí a jeho duše ví, jak se má projevit a vyobrazit, když se jí dá prostor.

V dnešní přemodernizované době plné musů a pravidel se tak ocitnete v jednodenní oáze sebe sama a dovolíte si vyjádřit se tak, jak se momentálně cítíte...volně, svobodně a jedinečně.

Intuitivní tanec

Každý zde tančí dle svých možností a tělesných dispozic, každý vystupuje z jiného základu a tak bude mít jinou možnost na hudbu reagovat. Toto je velmi důležité, jelikož každý se nachází v jiném věku, řeší jinou životní situaci a má jiné pohybové možnosti než někdo jiný a ti všichni se mohou potkat v jedné hodině tance, na jednom místě a pro každého z nich a všechny dohromady to bude mít zaručený přínos. Tanec proběhne během dne 2x, vždy je ukončen klidovou relaxací a kontinuálně přechází do malby.

Malování

Jde o malbu volnou technikou, kdy člověk nechá doznívat tóny z tancování... umožní své ruce volně vyobrazit to, co je třeba, aby vyšlo na světlo. V dopoledním bloku bude malba pastelkami na papír do kruhu "mandala". V odpoledním bloku bude pak volnou technikou na plátno akrylovými barvami. Oba obrazy si můžete odnést domů a tím si prožitek zakotvit.

Přirozeným jazykem emocí je hudba, jazykem těla je tanec, jazykem duše je obraz...ačkoli se tyto jazyky mohou projevovat s matematickou přesností, pochopit (a vyjádřit) je lze pouze intuitivně.

Co s sebou?

- podložku a deku, pohodlný oděv vhodný k vrstvení, svačinu a pití.

Pomůcky a materiál (papír, pastelky, plátno, barvy, apod.) jsou v ceně semináře. Taktéž malé občerstvení, káva a čaj.

začátek: 10.00 - 17.00h / pauza na oběd - v místě konání